مزایا و معایب سرامیک نانو پولیش

سرامیک نانو پولیش خیلی زیبا است ولی این کالا در مجموع مزایا و معایبی هم دارد. استقامت این محصول بالا می باشد که این موضوع نقطه قوت آن است و مصرف کنندگان هم در زمان خرید به این مساله اهمیت زیادی می دهند. اما از طرفی طرح هایی که در لبه این کالا هستند به چشم دیده نمی شوند و این مورد یکی از عیب های اصلی می باشد.

مزایا و معایب سرامیک نانو پولیش

مزایا سرامیک نانو پولیش

مزایا سرامیک نانو پولیش

  1. این کالاهای درجه یک مانند مانعی بزرگ در برابر ورود عوامل خارجی هستند و به همین خاطر از مرغوب ترین ساخته های صنعتی شمار می روند. در این زمینه نفوذ مواد آبکی، مواد روغنی و سایر محلول های شیمیایی محال است و از این نظر مدل های تولیدی بسیار ایمن هستند. از طرفی هم آلودکی های میکروبی، گرد و خاک و سایر دوده ها به این اجناس اعلا وارد نمی شوند.
  2. شیوه تمیز کردن و رفع آلودگی های میکروبی این اجناس خیلی ساده است و در نتیجه مصرف کنندگان در تمام مراحل شست و شو شرایطی راحت را تجربه می کنند. این ویژگی خوب و ممتاز باعث شده که آن ها را در مکان های بهداشتی، سرویس های بهداشتی و غیره نصب کنند. پس در مجموع حتی یک قطره آب هم به داخل آن ها وارد نمی شود و از طرفی هم به سادگی پاک می گردند.
  3. شفافیت و درخشندگی آن ها خیلی قابل توجه است و از این رو چنین کالاهایی را برای قسمت های حال و پذیرایی استفاده می کنند. چنین قابلیتی باعث شده که آن ها در میان بقیه سنگ های ساختمانی محبوبیت زیادی داشته باشند چرا که نور را در فضا پخش می کنند و محیط زندگی را بزرگ تر نشان می دهند. به این صورت در هنگام تابیدن نور خورشید از براق شدن آن ها متحیر می مانید.
  4. از طرفی گرمای سوزان و حرارت بالا نمی تواند ضرری برای این اجناس به وجود آورد چون آن ها را از متریال های ناب و مقاومی ساخته اند و در کل عمری زیاد دارند. این قابلیت ویژه مخصوص همین مدل های مرغوب است چون خیلی از کاشی ها و سرامیک های معمولی در برابر گرمای زیاد می شکنند و به سادگی هم ترک می خورند.
  5. ترکیبات اولیه این اجناس فقط مواد اولیه ارگانیک هستند تا این که آن ها به طبیعت و اکوسیستم جهانی آسیبی وارد نکنند. بنابراین چون محصولات استاندارد از همین عناصر طبیعی به وجود آمده اند حتی بعد از مصرف هم دوباره به چرخه تولیدی برمی گردند.
  6. از نظری میزان سایش این اجناس مصرفی خیلی پایین است و در مجموع آن ها صدها ویژگی مثبت دیگر هم دارند. با این همه اثرات شگفت انگیز معمولا تولیدات را با قیمت های مناسب در بازارهای داخلی و خارجی خرید و فروش می کنند و در نتیجه نرخ فروش خوب هم یکی از مزایای مهم آن ها می باشد.

معایب سرامیک نانو پولیش

معایب سرامیک نانو پولیش

  • در حقیقت استفاده از ابزارهای مختلف سنگین و ایجاد ضربه در حین برش کاری باعث از بین رفتن زیبایی این تولیدات می شود و از طرفی حتی امکان دارد که ان ها بشکنند. در واقع تولید کننده ها جهت سالم ماندن این تولیدات باید بسیار محتاط باشند و برای امور تراش کاری هم از برش دهنده هایی معمولی استفاده کنند. معمولا وقتی چاقوهای تیز و محکم برای این عملیات انتخاب شوند صد در صد صدمه هایی تخریب پذیر را بر روی تمام ساخته ها ایجاد می کنند چرا که پوشش های خارجی نانو بسیار آسیب پذیر هستند. پس به طور کلی اگر تولید کننده ها قصد دارند که در مراحل اولیه تولید کلیه عملیات برش کاری را با ظرافت بالا انجام دهند باید تخته های برش بزرگ را به کار ببرند. این تخته ها برای تکه کردن اجناس مناسب هستند اما بدون آن ها قطعا کالاها نابود می گردند.
  • از سویی شکی نداریم که این اجناس از سخت ترین و مقاوم ترین تولیدات سنگی هستند و در میان مصرف کنندگان خیلی محبوب می باشند اما همین نمونه های مرغوب گاهی اوقات هم خراب می شوند. در واقع در کنار مزایای خاصی که این تولیدات دارند ولی در موارد خاص هم ممکن است که بر روی آن ها خراش هایی متعدد یا بریدگی های عمیق ایجاد شوند. با ظاهر شدن کوچک ترین خراشیدگی قطعا کیفیت کار پایین می آید و حتی سرامیک مورد نظر هم ارزش خود را تا حدی از دست می دهد چرا که خرابی ها قابل بازسازی نیستند. بنابراین کالاها در زمینه ترمیم شدن خیلی ناتوان هستند و از این نظر حتی آثار خرابی آن ها هم از بین نمی روند. همچنین راه مناسبی هم برای پوشاندن و رفع این صدمات وجود ندارد که به همین خاطر مصرف کننده ها چنین محصولاتی را اغلب در طراحی دیوارها به کار می برند.
  • معمولا لایه های نانو را به طور جداگانه آماده سازی می کنند و آن ها را در مراحل نهایی ساخت سرامیک ها اضافه می نمایند تا این که اجناس مورد نظر خیلی ضخیم تر شوند. در اصل این لایه های شکننده به عنوان لعاب هایی سنگین و منسجم در قسمت های بالایی تولیدات مالیده می شوند و بر روی آن ها نقش های زیبایی را طراحی می نمایند. در حقیقت وجود این لایه ها ضروری است و کل کار هم به خاطر وجود آن ها زیبا می گردد اما اگر لعاب ها آسیب ببینند حتما طرح های موجود هم خراب می شوند. این نقطه ضعف همیشگی اجناس می باشد و به همین دلیل آن ها همیشه در خطر هستند علی الخصوص وقتی که مصرف کننده ها از اجناس مراقبت نکنند.
  • همچنین استفاده از مواد شوینده قوی و به طور مکرر برای این کالاها مناسب نیست چون آن ها هم مانند سایر محصولات ساختمانی درجه سختی متفاوتی دارند و در هر شرایطی نمی توانند مقاومت خود را ثابت نگه دارند. ضد عفونی کننده های قوی همچون وایتکس و سایر سفید کننده ها از دشمن های اصلی این تولیدات می باشند چون در گذر زمان باعث از بین رفتن براقیت سرامیک ها می شوند. البته افرادی که برای انجام امور نظافتی فقط مقدار کمی از این مواد را سالی یکی دو بار به کار می برند با آسیب های آنچنانی مواجه نمی شوند. در مجموع زیاده روی در مصرف این شوینده ها باعث می شود که هم ظاهر اجناس زشت شود و هم این که استحکام آن ها به خطر بیفتد.